Jakie oleje i smary wybrać do serwisu wózków widłowych?

0
4.7/5 - (3 votes)

Wózki widłowe, czyli urządzenia transportowe powszechnie wykorzystywane dzisiaj w magazynach i halach przemysłowych, muszą być regularnie konserwowane. Tylko wówczas długo zachowają swoją pełną funkcjonalność i będą charakteryzowały się brakiem awaryjności. Jeśli zdecydujesz się wprowadzić wózki widłowe do swojej firmy, musisz pamiętać, jak ważne jest stosowanie odpowiednich olejów oraz smarów. To płyny eksploatacyjne, bez których żaden wózek nie będzie działał prawidłowo.

Dlaczego warto wprowadzić wózki widłowe do firmy?

Wózki widłowe to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiaj sprawną pracę w magazynach, halach czy sklepach wielkopowierzchniowych. Zostały one skonstruowane tak, aby umożliwiały sprawne przenoszenie różnego rodzaju przedmiotów. Wprowadzając wózki widłowe firmy, znacznie ułatwia się pracę personelu. To najlepszy sposób, aby uczynić ją zdecydowanie mniej obciążającą. Dzięki wózkom widłowym pracować można sprawniej i szybciej, co ostatecznie przekłada się na osiągany przez firmę zysk. Szeroki wybór modeli sprawia, że każdy przedsiębiorca bez problemu znajdzie wózek dopasowany do indywidualnych potrzeb, a także możliwości finansowych. Warto wspomnieć, że obecnie sprzęt ten można nie tylko kupić, ale również wypożyczyć.

Co brać pod uwagę, wybierając olej do wózka widłowego?

Jeśli planujesz zakup oleju do wózka widłowego, pamiętaj, aby postawić na ten, którego jakość nie pozostawia żadnych wątpliwości. Tani olej to jedynie pozorna oszczędność, która może przerodzić się w naprawdę niemały wydatek, kiedy konieczna będzie naprawa wózka. Nie zapominaj, że olej musi być zawsze dopasowany do modelu pojazdu, w którym ma być użytkowany. Jeżeli nie wiesz, po jaki produkt sięgnąć, poradź się sprzedawcy w sklepie. UWAGA: kiepski olej to zawsze ryzyko braku redukcji tarcia na odpowiednim poziomie, co może przełożyć się na poważną awarię. To także ryzyko korozji, która uszkodzi poszczególne elementy wózka, a tym samym sprawi, że nie będzie można z niego korzystać.

Czy wybierając olej do wózka widłowego, należy kierować się zaleceniami producenta?

Bardzo ważne jest, aby podczas wyboru oleju i smaru do wózka widłowego kierować się tym, co zaleca producent. Musisz pamiętać, że dostępne produkty różnią się, jeśli chodzi o stopień lepkości. Oznacza to, że nie każdy olej będzie odpowiedni do każdego wózka. Fachowcy zalecają, aby wybierać produkty pochodzące od renomowanych producentów cieszących się doskonałą opinią użytkowników. Będziesz mieć wówczas gwarancję tego, że zakupiony przez Ciebie olej czy smar faktycznie będzie posiadał właściwości, na jakich Ci zależy. Decydując się na tani produkt, musisz liczyć się z tym, że nie będzie on dopasowany do parametrów wózka, a tym samym doprowadzi do uszkodzeń, których usunięcie może okazać się naprawdę kosztowne.

Do czego może doprowadzić stosowanie kiepskiej jakości oleju do wózka widłowego?

Decydując się na zakup oleju niedopasowanego do modelu wózka lub takiego, którego jakość pozostawia wiele do życzenia, musisz liczyć się z ryzykiem wystąpienia poważnych usterek. Dojść może między innymi do:

  • przegrzania skrzyni biegów;
  • awarii układu hydraulicznego;
  • uszkodzenia silnika.

Jak już wspomnieliśmy, źle dobrany olej (lub ten kiepskiej jakości) to niedostateczna redukcja tarcia, a także brak ochrony przed korozją. Jeśli nie chcesz korzystać z usług serwisu wózków widłowych, kup dobry olej dopasowany do wózka, którym dysponujesz. W przeciwnym razie licz się z problemami. Jeśli chcesz uniknąć kosztownych napraw wózków widłowych, które używane są w Twojej firmie, musisz sięgać wyłącznie po odpowiednio dobrane i charakteryzujące się wysoką jakością oleje i smary. Pamiętaj, aby nigdy nie kupować tych przypadkowych, które nie są przeznaczone do wózka, który posiadasz. Zakup tanich płynów eksploatacyjnych pochodzących od nieznanych producentów może zakończyć się tragicznie. Usterki mogą być naprawdę bardzo ważne – może zdarzyć się nawet tak, że ich usunięcie będzie zbyt kosztowne, aby warto było to robić.

Udostępnij.

Zostaw odpowiedź

Exit mobile version