Elektryczne wózki widłowe: przyszłość branży?

0
4.7/5 - (3 votes)

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie halę magazynową czy wielkopowierzchniowy sklep bez wózków widłowych. Na rynku znaleźć można ich bardzo różne modele – do tych cieszących się dużym zainteresowaniem bez wątpienia zaliczyć można te elektryczne. Nie bez powodu są one tak często wybierane przez polskich przedsiębiorców, mają bowiem mnóstwo zalet. Jedną z nich jest możliwość użytkowania ich w różnych warunkach środowiskowych, także w pomieszczeniach zamkniętych.

Czym charakteryzuje się elektryczny wózek widłowy?

Sercem każdego elektrycznego wózka widłowego jest akumulator – w sprzedaży znajdziesz modele wyposażone w baterię kwasowo-ołowiową lub litowo-jonową. Te drugie produkowane są w oparciu o bardziej nowoczesną technologię i należą do tych, na które obecnie najbardziej warto stawiać. Ładowanie wózków wyposażonych w baterie litowo-jonową zajmuje znacznie mniej czasu, są one także bardziej wydajne – zachowują maksimum wydajności nawet po kilku tysiącach cykli ładowania. Doskonale sprawdzają się w każdych warunkach – można sięgnąć po nie nawet w środowisku pracy, w którym panuje niska temperatura. Minusem akumulatorów litowo-jonowych jest stosunkowo wysoka cena, wózki widłowe wyposażone w baterię kwasowo-ołowiową są tańsze.

Jakie rodzaje wózków widłowych z napędem elektrycznym są dostępne na rynku?

Koszty użytkowania wózków widłowych wyposażonych w silnik elektryczny są naprawdę niewielkie, nic więc dziwnego, że wybierane są coraz częściej. Jeśli Ty także myślisz o wyposażeniu swojego przedsiębiorstwa w taki właśnie model, do wyboru zarówno wózki widłowe unoszące, jak i podnośnikowe. Te pierwsze mogą unosić przenoszony towar na maksymalną wysokość dwudziestu centymetrów, są w stanie pokonywać zarówno bliskie, jak i dalekie odległości, najlepiej sprawdzają się, poruszając się po równych powierzchniach. Wybierz je, jeśli poszukujesz wózka widłowego do sklepu, magazynu czy hurtowni. Do wielkopowierzchniowego magazynu lub sklepu oraz centrum logistycznego bardziej odpowiednie będą wózki widłowe podnośnikowe, których zdolność przeładunku jest wysoka. Ich atutem jest też cicha i płynna praca, urządzenia te są bardzo zwrotne i proste w obsłudze.

O czym pamiętać, wybierając elektryczny wózek widłowy?

Jeżeli zamierzasz wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w elektryczne wózki widłowe, to przy wyborze modelu musisz uwzględnić przede wszystkim rodzaj prac, do jakich zamierzasz go wykorzystywać. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję zakupową sprawdź, jaki jest maksymalny udźwig maszyny, którą wybrałeś – musi on być dostosowany do przewidywanej przez Ciebie wagi ładunków. Sprawdź również jaki czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora przewiduje producent, sposób jego wymiany oraz czas ładowania. Pod uwagę weź także gabaryty urządzenia, długość okresu gwarancyjnego oraz możliwości finansowania zakupu.

Elektryczny wózek widłowy to nowoczesne urządzenie, które znacznie usprawnia pracę w przedsiębiorstwie i czyni ją zdecydowanie lżejszą. Jego zakup to więc ukłon w stronę pracowników, którzy będą dużo mniej obciążeni.

Udostępnij.

Zostaw odpowiedź

Exit mobile version